CTS Electronic Components 445W22D25M00000
445W22D25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22D25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22D25M00000.pdf
Availability of 445W22D25M00000
QUANTITY
445W22D25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22D25M00000
Internal Part NumberEIS-445W22D25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22D25M00000
Related Links445W22D, 445W22D25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22D25M00000 Details Description
Related parts for 445W22D25M00000
CONVERTER DC/DC +/-15V OUT 15W datasheet.pdf