Vishay/Vitramon VJ0402D750FXXAP
VJ0402D750FXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D750FXXAP
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D750FXXAP.pdf
Availability of VJ0402D750FXXAP
QUANTITY
VJ0402D750FXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D750FXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D750FXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D750FXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D750FXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D750FXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D750FXXAP
MOSFET N-CH 55V 10A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
KIT DEV ME MODULE FOR MF MODELS datasheet.pdf
IC CLK GEN LVCMOS/LVTTL 48-LQFP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15, 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 4300PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf