CTS Electronic Components 445W22F24M57600
445W22F24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W22F24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22F24M57600.pdf
Availability of 445W22F24M57600
QUANTITY
445W22F24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22F24M57600
Internal Part NumberEIS-445W22F24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22F24M57600
Related Links445W22F, 445W22F24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22F24M57600 Details Description
Related parts for 445W22F24M57600
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC MULTI-FUNC GTE CONFIG SOT23-6 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4890M datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
MINI ENCLOSED SAFETY LIMIT SW datasheet.pdf
SCR FAST SWITCH 300A 200V T70 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 950MA 140 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0024UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf