CTS Electronic Components 445W22F24M57600
445W22F24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W22F24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22F24M57600.pdf
Availability of 445W22F24M57600
QUANTITY
445W22F24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22F24M57600
Internal Part NumberEIS-445W22F24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22F24M57600
Related Links445W22F, 445W22F24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22F24M57600 Details Description
Related parts for 445W22F24M57600
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TRANSPORTATION TAPE KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
BSHKLP200B HOOKLOOP 2.0 BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf