CTS Electronic Components 445W22S12M00000
445W22S12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22S12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm Series 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22S12M00000.pdf
Availability of 445W22S12M00000
QUANTITY
445W22S12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22S12M00000
Internal Part NumberEIS-445W22S12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22S12M00000
Related Links445W22S, 445W22S12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22S12M00000 Details Description
Related parts for 445W22S12M00000
LED SS 12V QUAD RED DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN ADAPTER 6P-6P F-M PNL MNT datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M M8 CONN datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
ALUMINUM SPLICE TIN PLATED datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf