CTS Electronic Components 445W22S20M00000
445W22S20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22S20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22S20M00000.pdf
Availability of 445W22S20M00000
QUANTITY
445W22S20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22S20M00000
Internal Part NumberEIS-445W22S20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22S20M00000
Related Links445W22S, 445W22S20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22S20M00000 Details Description
Related parts for 445W22S20M00000
ICL 10 OHM 25% 5A 19.56MM datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
IC LED DVR 144DOT AUD MOD 28SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf