CTS Electronic Components 445W22S24M57600
445W22S24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W22S24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22S24M57600.pdf
Availability of 445W22S24M57600
QUANTITY
445W22S24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22S24M57600
Internal Part NumberEIS-445W22S24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22S24M57600
Related Links445W22S, 445W22S24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22S24M57600 Details Description
Related parts for 445W22S24M57600
TRANS NPN 60V 4.5A TO92-3 datasheet.pdf
IC UNIV SHIFT REGISTER 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf