CTS Electronic Components 445W25C24M00000
445W25C24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W25C24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W25C24M00000.pdf
Availability of 445W25C24M00000
QUANTITY
445W25C24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W25C24M00000
Internal Part NumberEIS-445W25C24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W25C24M00000
Related Links445W25C, 445W25C24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W25C24M00000 Details Description
Related parts for 445W25C24M00000
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
CLIP STEEL 5A MINI ALLIGATOR datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 680FPBGA datasheet.pdf
100W VAPTX.ALUM GD.W/G.C. datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 4.25V SOP datasheet.pdf
CAP MICA 56PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 150A datasheet.pdf