CTS Electronic Components 445W25E24M57600
445W25E24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W25E24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 20pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W25E24M57600.pdf
Availability of 445W25E24M57600
QUANTITY
445W25E24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W25E24M57600
Internal Part NumberEIS-445W25E24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W25E24M57600
Related Links445W25E, 445W25E24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W25E24M57600 Details Description
Related parts for 445W25E24M57600
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.4A SOT-26 datasheet.pdf
RELAY RF SPST 250MA 5V datasheet.pdf
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 33MA 68 OHM SMD datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 36.5X34.5 IN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 333MHZ 165BGA datasheet.pdf