TDK Corporation MLK1005S10NJTD25
MLK1005S10NJTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLK1005S10NJTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 350MA 420 MOHM
Datasheet Download
MLK1005S10NJTD25.pdf
Availability of MLK1005S10NJTD25
QUANTITY
MLK1005S10NJTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLK1005S10NJTD25
Internal Part NumberEIS-MLK1005S10NJTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Featured ProductMLK Series Multilayer Ceramic High-Frequency Inductor
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)420 mOhm Max
Q @ Freq7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLK1005S10NJTD25
Related LinksMLK1005S, MLK1005S10NJTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLK1005S10NJTD25 Details Description
Related parts for MLK1005S10NJTD25
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 225W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 3.1A I-PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN COVER STRAIN RELIEF 25POS datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY R/A HEXADECML GOLD datasheet.pdf
AM60560-55 TERMINATION LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 58POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 80POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf