CTS Electronic Components 445W25F20M00000
445W25F20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W25F20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W25F20M00000.pdf
Availability of 445W25F20M00000
QUANTITY
445W25F20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W25F20M00000
Internal Part NumberEIS-445W25F20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W25F20M00000
Related Links445W25F, 445W25F20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W25F20M00000 Details Description
Related parts for 445W25F20M00000
CONV D/A 10BIT HS LP 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.442 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
OSC MEMS 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf