CTS Electronic Components 445W25F24M57600
445W25F24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W25F24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W25F24M57600.pdf
Availability of 445W25F24M57600
QUANTITY
445W25F24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W25F24M57600
Internal Part NumberEIS-445W25F24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W25F24M57600
Related Links445W25F, 445W25F24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W25F24M57600 Details Description
Related parts for 445W25F24M57600
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 21mA Backlight 8-QFN Exposed Pad (3x3) datasheet.pdf
TERM RING NYL 22-18AWG #4 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT LP 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 22POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf