CTS Electronic Components 445W25K25M00000
445W25K25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W25K25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W25K25M00000.pdf
Availability of 445W25K25M00000
QUANTITY
445W25K25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W25K25M00000
Internal Part NumberEIS-445W25K25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W25K25M00000
Related Links445W25K, 445W25K25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W25K25M00000 Details Description
Related parts for 445W25K25M00000
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
GDT 230V 50KA DIN RAIL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 2.54MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf