CTS Electronic Components 445W2XC27M00000
445W2XC27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XC27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XC27M00000.pdf
Availability of 445W2XC27M00000
QUANTITY
445W2XC27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XC27M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XC27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XC27M00000
Related Links445W2XC, 445W2XC27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XC27M00000 Details Description
Related parts for 445W2XC27M00000
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 86POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.36A 71 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 7POS 1.00MM R/A datasheet.pdf