CTS Electronic Components 445W2XF24M00000
445W2XF24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XF24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XF24M00000.pdf
Availability of 445W2XF24M00000
QUANTITY
445W2XF24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XF24M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XF24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XF24M00000
Related Links445W2XF, 445W2XF24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XF24M00000 Details Description
Related parts for 445W2XF24M00000
IC OPAMP GP 900KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN DB44 MALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 730MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf