CTS Electronic Components 445W2XK25M00000
445W2XK25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XK25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XK25M00000.pdf
Availability of 445W2XK25M00000
QUANTITY
445W2XK25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XK25M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XK25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XK25M00000
Related Links445W2XK, 445W2XK25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XK25M00000 Details Description
Related parts for 445W2XK25M00000
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GDT 250V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC DAC 14BIT QUAD-CH 16-TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 230V datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE datasheet.pdf
THERMOSTAT 130 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
PHOTODIODE AVALANCHE IR TO46-3 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf