CTS Electronic Components 445W32F24M00000
445W32F24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W32F24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W32F24M00000.pdf
Availability of 445W32F24M00000
QUANTITY
445W32F24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W32F24M00000
Internal Part NumberEIS-445W32F24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W32F24M00000
Related Links445W32F, 445W32F24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W32F24M00000 Details Description
Related parts for 445W32F24M00000
RECEPT WRAPOST .072"DIA .260" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.8MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
IC TXRX ESD 5V RS485/422 8-MSOP datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 37C P 30" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf