Yageo 9T08052A1782DAHFT
9T08052A1782DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1782DAHFT
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1782DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1782DAHFT
QUANTITY
9T08052A1782DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1782DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1782DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1782DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1782DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1782DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1782DAHFT
CONN RECEPT PIN .032-.046" .255" datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CABLE CONN PLUG 12POLE datasheet.pdf
UMY5-2460 SAFETY MAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf