Susumu RG2012P-4533-W-T5
RG2012P-4533-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4533-W-T5
Brief Description
RES SMD 453K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4533-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-4533-W-T5
QUANTITY
RG2012P-4533-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4533-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4533-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4533-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4533-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4533-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-4533-W-T5
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 8BIT 14SOEIAJ datasheet.pdf
RES MO 3W 8.2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL/SPI 56HVQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK 3CONT DIN 8MM GRAY datasheet.pdf
SCR 600V 1A TO92 datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 25UH SMD datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
BLT 5.08/16/180F SN OR datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16A PG16 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 100 PF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf