CTS Electronic Components 445W32G14M31818
445W32G14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445W32G14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W32G14M31818.pdf
Availability of 445W32G14M31818
QUANTITY
445W32G14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W32G14M31818
Internal Part NumberEIS-445W32G14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W32G14M31818
Related Links445W32G, 445W32G14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W32G14M31818 Details Description
Related parts for 445W32G14M31818
SWITCH UNIT ILLUM 12V SPDT GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
IC DATASELCT/MUX 2-1 QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC CLK SPREAD INJECTION 28TSSOP datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSHED BLUE datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1124MHZ 6CLCC datasheet.pdf
FAIRLEAD BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD BILATERAL 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE 24KV 25A 2"DIN BROWN SEAL datasheet.pdf