CTS Electronic Components 445W33H16M00000
445W33H16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W33H16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W33H16M00000.pdf
Availability of 445W33H16M00000
QUANTITY
445W33H16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W33H16M00000
Internal Part NumberEIS-445W33H16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W33H16M00000
Related Links445W33H, 445W33H16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W33H16M00000 Details Description
Related parts for 445W33H16M00000
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% DO-35 datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 0.62 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 120POS .050" R/A PCB datasheet.pdf