Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMRRD030PD2A3
HSCMRRD030PD2A3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMRRD030PD2A3
Brief Description
SENSOR PRES 30PSI DIFF 3.3V SMT
Datasheet Download
HSCMRRD030PD2A3.pdf
Availability of HSCMRRD030PD2A3
QUANTITY
HSCMRRD030PD2A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMRRD030PD2A3
Internal Part NumberEIS-HSCMRRD030PD2A3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±30 PSI (±206.84 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube, Dual
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure±120 PSI (±827.37 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead, Dual Ports, Same Side
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMRRD030PD2A3
HSCMRRD030PD2A3 Details Description
Related parts for HSCMRRD030PD2A3
IC BUFFER DVR HEX N-INV 16SOIC datasheet.pdf
CONN BOOT FOR CAT6 MOD RJ45 PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
MCU 32BIT 128K FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf