CTS Electronic Components 445W33S24M57600
445W33S24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W33S24M57600
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W33S24M57600.pdf
Availability of 445W33S24M57600
QUANTITY
445W33S24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W33S24M57600
Internal Part NumberEIS-445W33S24M57600
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W33S24M57600
Related Links445W33S, 445W33S24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W33S24M57600 Details Description
Related parts for 445W33S24M57600
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
IC CTRLR TOUCH SCREEN 25-WLCSP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CABLE ASSY datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf