CTS Electronic Components 445W35A12M00000
445W35A12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W35A12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W35A12M00000.pdf
Availability of 445W35A12M00000
QUANTITY
445W35A12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W35A12M00000
Internal Part NumberEIS-445W35A12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W35A12M00000
Related Links445W35A, 445W35A12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W35A12M00000 Details Description
Related parts for 445W35A12M00000
CONN HEADER .100 1ROW R/A 3POS datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 22MM 7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 23.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 565MA 250 MOHM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf
TRANSFORMER TOROIDAL POWER datasheet.pdf
381 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 250VAC datasheet.pdf