CTS Electronic Components 445W3XA16M00000
445W3XA16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XA16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XA16M00000.pdf
Availability of 445W3XA16M00000
QUANTITY
445W3XA16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XA16M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XA16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XA16M00000
Related Links445W3XA, 445W3XA16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XA16M00000 Details Description
Related parts for 445W3XA16M00000
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC USB INTERFACE SX2 56-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PRESS FIT GUIDE PIN PRESS BLK datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN SOCKET 200POS DDR2 SO DIMM datasheet.pdf
EVALUATION KIT TRXR LTM2881-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
ER 3C 3#4 PIN RECP datasheet.pdf
22000UF 200V 76X220MM 105C 5000H datasheet.pdf