CTS Electronic Components 445W3XA27M00000
445W3XA27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XA27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XA27M00000.pdf
Availability of 445W3XA27M00000
QUANTITY
445W3XA27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XA27M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XA27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XA27M00000
Related Links445W3XA, 445W3XA27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XA27M00000 Details Description
Related parts for 445W3XA27M00000
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT EVALUATION PIXIE datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.8KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 68UF 10% 900VAC SCREW datasheet.pdf