CTS Electronic Components 445W3XC24M57600
445W3XC24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XC24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XC24M57600.pdf
Availability of 445W3XC24M57600
QUANTITY
445W3XC24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XC24M57600
Internal Part NumberEIS-445W3XC24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XC24M57600
Related Links445W3XC, 445W3XC24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XC24M57600 Details Description
Related parts for 445W3XC24M57600
IC REG BCK PROG 0.3A SYNC 10USMD datasheet.pdf
DEV KIT FOR F060/F062/F063 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.7A TO-92 datasheet.pdf
VARISTOR 108V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 1.23KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf