CTS Electronic Components 445W3XC25M00000
445W3XC25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XC25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XC25M00000.pdf
Availability of 445W3XC25M00000
QUANTITY
445W3XC25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XC25M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XC25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XC25M00000
Related Links445W3XC, 445W3XC25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XC25M00000 Details Description
Related parts for 445W3XC25M00000
CONN CABLE CLAMP SZ 24/28 OLIVE datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.24NS 64UCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
FZ4 HG STD. LCD 2-CAM.PNP datasheet.pdf
ACCY MOUNT TKG 3/4 58A MCMA datasheet.pdf