CTS Electronic Components 445W3XD27M00000
445W3XD27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XD27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XD27M00000.pdf
Availability of 445W3XD27M00000
QUANTITY
445W3XD27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XD27M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XD27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XD27M00000
Related Links445W3XD, 445W3XD27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XD27M00000 Details Description
Related parts for 445W3XD27M00000
BATTERY NICAD PACK 7.2V 1200MAH datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 8-SOIC datasheet.pdf
OSC TCXO 20.80MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
BOARD EVAL LTC2261-12 datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 15A 600 DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf