CTS Electronic Components 445W3XG13M00000
445W3XG13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XG13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 30pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XG13M00000.pdf
Availability of 445W3XG13M00000
QUANTITY
445W3XG13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XG13M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XG13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XG13M00000
Related Links445W3XG, 445W3XG13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XG13M00000 Details Description
Related parts for 445W3XG13M00000
CONN CAP SEAL SIZE23 METAL CHAIN datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 100POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
RES 442 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
500 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
MSATA 128GB MLC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf