CTS Electronic Components 445W3XJ24M00000
445W3XJ24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XJ24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XJ24M00000.pdf
Availability of 445W3XJ24M00000
QUANTITY
445W3XJ24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XJ24M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XJ24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XJ24M00000
Related Links445W3XJ, 445W3XJ24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XJ24M00000 Details Description
Related parts for 445W3XJ24M00000
CAP FILM 0.043UF 1% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 150A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN FFC TOP 33POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 9SIP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 61MA 12 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf