CTS Electronic Components 445W3XK12M00000
445W3XK12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XK12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XK12M00000.pdf
Availability of 445W3XK12M00000
QUANTITY
445W3XK12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XK12M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XK12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XK12M00000
Related Links445W3XK, 445W3XK12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XK12M00000 Details Description
Related parts for 445W3XK12M00000
FUSE GLASS 6A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DIG W/LED DVR 44PLCC datasheet.pdf
SW SNAP ACT SPDT 15A 0.250" datasheet.pdf
CONN HEADER 2PS R/A SMD MICROMNL datasheet.pdf
IC SW M0-5 SGL 27A DGTL PWRSSO12 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 5.33MM datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
EURO TERM BLK VERT 953MM 4C datasheet.pdf