CTS Electronic Components 445W3XK20M00000
445W3XK20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XK20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XK20M00000.pdf
Availability of 445W3XK20M00000
QUANTITY
445W3XK20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XK20M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XK20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XK20M00000
Related Links445W3XK, 445W3XK20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XK20M00000 Details Description
Related parts for 445W3XK20M00000
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SO datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16C2850 48TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT SFP 40POS 2 LITEPIPES datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TRIAC 800V 1A datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
2.7 V to 5.5 V RGB-to-NTSC/PAL Encoder with Load Detect and Input Termination Switch IC datasheet.pdf