CTS Electronic Components 445W3XS14M31818
445W3XS14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XS14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XS14M31818.pdf
Availability of 445W3XS14M31818
QUANTITY
445W3XS14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XS14M31818
Internal Part NumberEIS-445W3XS14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XS14M31818
Related Links445W3XS, 445W3XS14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XS14M31818 Details Description
Related parts for 445W3XS14M31818
CAP TANT 6.8UF 75V 10% AXIAL datasheet.pdf
TIE ANCHOR#8 HOLE datasheet.pdf
CONN MAT-N-LOK 20-14AWG datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET S2B 10MW WIRE datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 31POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 15F 1.4V SNAP datasheet.pdf