CTS Electronic Components 445W3XS20M00000
445W3XS20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XS20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XS20M00000.pdf
Availability of 445W3XS20M00000
QUANTITY
445W3XS20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XS20M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XS20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XS20M00000
Related Links445W3XS, 445W3XS20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XS20M00000 Details Description
Related parts for 445W3XS20M00000
IC REG BOOST 4.5V 0.1A 5TSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN FRAME AND INSERT 17+GND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 5W T18 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 84POS GOLD datasheet.pdf