KEMET C907U222MYVDCAWL45
C907U222MYVDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C907U222MYVDCAWL45
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C907U222MYVDCAWL45.pdf
Availability of C907U222MYVDCAWL45
QUANTITY
C907U222MYVDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C907U222MYVDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C907U222MYVDCAWL45
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C907U222MYVDCAWL45
Related LinksC907U222M, C907U222MYVDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C907U222MYVDCAWL45 Details Description
Related parts for C907U222MYVDCAWL45
HEATSHRINK PVDF 3/64" X 4' CLR datasheet.pdf
IC SHIFT/REGISTER STORE 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 4W 8230 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 495MA 600 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
IC TXRX 1CHAN USB 42WQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM TACH 24VDC datasheet.pdf