CTS Electronic Components 445W3XS20M00000
445W3XS20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XS20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XS20M00000.pdf
Availability of 445W3XS20M00000
QUANTITY
445W3XS20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XS20M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XS20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XS20M00000
Related Links445W3XS, 445W3XS20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XS20M00000 Details Description
Related parts for 445W3XS20M00000
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF DL 15V SOT-363 datasheet.pdf
SWITCH REED OCCUPANCY SPST WIRES datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 3" 6A FIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
33000UF 40V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf