CTS Electronic Components 445W3XS24M00000
445W3XS24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XS24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XS24M00000.pdf
Availability of 445W3XS24M00000
QUANTITY
445W3XS24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XS24M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XS24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XS24M00000
Related Links445W3XS, 445W3XS24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XS24M00000 Details Description
Related parts for 445W3XS24M00000
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
ICL 3 OHM 15% 5A 11.51MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CHRGR LI-ION SGL 4.2V 10-DFN datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR T1/E1 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf