Silicon Labs 4463-PCE20A915-EK
4463-PCE20A915-EK picture photo
Mfg. Part Number
4463-PCE20A915-EK
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT EZRADIO TEST CARD SI4463 TRX
Datasheet Download
4463-PCE20A915-EK.pdf
Availability of 4463-PCE20A915-EK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4463-PCE20A915-EK Order Process
Ship out your order
Specifications of 4463-PCE20A915-EK
Internal Part NumberEIS-4463-PCE20A915-EK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductSilicon Labs - EZRadio® Wireless Products
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesEZRadioPRO®
TypeTransceiver
Frequency915MHz
For Use With/Related ProductsSi4463
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4463-PCE20A915-EK
Related Links4463-PCE, 4463-PCE20A915-EK Datasheet, Silicon Labs Distributor
4463-PCE20A915-EK Details Description
Related parts for 4463-PCE20A915-EK
Crystal 6.1440MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
FERRULE WIRE OLIVE 1AWG 50PC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
IC TXRX OCT TRANSLATING 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.11M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
T5007, 1N/C + 1N/O, S. STEEL HEA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.9A 66 MOHM SMD datasheet.pdf