| Internal Part Number | EIS-4463-TSQ20D169-EK | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Evaluation and Development Kits, Boards | |
| Series | EZRadioPRO® | |
| Type | Transceiver, ISM | |
| Frequency | 169MHz | |
| For Use With/Related Products | Si4463 | |
| Supplied Contents | Board | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 4463-TSQ20D169-EK | |
| Related Links | 4463-TSQ, 4463-TSQ20D169-EK Datasheet, Silicon Labs Distributor | |
 | 5-1776910-2 | TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM | datasheet.pdf | |