| Internal Part Number | EIS-4463-TSQ27F169-EK | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | 4463-TSQ27F169 PCB 4463-TSQ27F169 SCH Development Tool Selector | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Evaluation and Development Kits, Boards | |
| Series | EZRadioPRO® | |
| Type | Transceiver, ISM | |
| Frequency | 169MHz | |
| For Use With/Related Products | Si4463 | |
| Supplied Contents | Board | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 4463-TSQ27F169-EK | |
| Related Links | 4463-TSQ, 4463-TSQ27F169-EK Datasheet, Silicon Labs Distributor | |
 | PT6305N | REG ISR 3A 3.3V ADJ VRT TH 12SIP | datasheet.pdf | |
 | AP1118D12L-13 | IC REG LDO 12V 1A TO252-5 | datasheet.pdf | |
 | 251R15S0R8AV4E | CAP CER 0.80PF 250V NP0 0805 | datasheet.pdf | |
 | REC3-2415SRWZ/H/B/SMD | CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT | datasheet.pdf | |
 | RWR84S2001FSB12 | RES 2K OHM 7W 1% WW AXIAL | datasheet.pdf | |
 | CD214A-T6.5CALF | TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC | datasheet.pdf | |
 | 4-2176055-7 | RES SMD 0.82 OHM 1% 1/2W 1206 | datasheet.pdf | |