CTS Electronic Components 448UA3103BDN
448UA3103BDN picture photo
Mfg. Part Number
448UA3103BDN
Manufacturer
Product Category
Slide Potentiometers
Brief Description
POT SLIDE 10K OHM .05W 10MM
Datasheet Download
448UA3103BDN.pdf
Availability of 448UA3103BDN
QUANTITY
448UA3103BDN Order Process
Ship out your order
Specifications of 448UA3103BDN
Internal Part NumberEIS-448UA3103BDN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilySlide Potentiometers
Series448
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.05W, 1/20W
Tolerance±20%
Adjustment TypeSide, Mono, 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Size / DimensionRectangular - 0.933" L x 0.830" W x 0.191" H (23.70mm x 21.09mm x 4.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)448UA3103BDN
Related Links448UA3, 448UA3103BDN Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
448UA3103BDN Details Description
Related parts for 448UA3103BDN
RES 5.1 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 500KSPS 24-SSOP datasheet.pdf
DEKAFIX GW 6 MK L1/2/3 N G 50/CD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 32PLCC datasheet.pdf
PROTECTIVE PLUG W/ SURGE datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf