TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0111-16-90-L030
44A0111-16-90-L030 picture photo
Mfg. Part Number
44A0111-16-90-L030
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
44A0111-16-90-L030.pdf
Availability of 44A0111-16-90-L030
QUANTITY
44A0111-16-90-L030 Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A0111-16-90-L030
Internal Part NumberEIS-44A0111-16-90-L030
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A0111-16-90-L030
44A0111-16-90-L030 Details Description
Related parts for 44A0111-16-90-L030
IC A/D CONV SAMPLING 12BIT 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 20VC datasheet.pdf
IC CURR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf