TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0111-18-9-L038
44A0111-18-9-L038 picture photo
Mfg. Part Number
44A0111-18-9-L038
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
CABLE STRANDED
Datasheet Download
44A0111-18-9-L038.pdf
Availability of 44A0111-18-9-L038
QUANTITY
44A0111-18-9-L038 Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A0111-18-9-L038
Internal Part NumberEIS-44A0111-18-9-L038
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A0111-18-9-L038
44A0111-18-9-L038 Details Description
Related parts for 44A0111-18-9-L038
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" WW datasheet.pdf
CONN RING UNINS 14-18AWG #10 datasheet.pdf
PLINTH 800 X 600MM X 4" datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN DSUB HOUSING datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 29.8V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SMA-SMA STRT PLG RG-316 18" datasheet.pdf