TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0111-24-3-MX
44A0111-24-3-MX picture photo
Mfg. Part Number
44A0111-24-3-MX
Brief Description
HOOK-UP STRND 24AWG ORANGE
Datasheet Download
44A0111-24-3-MX.pdf
Availability of 44A0111-24-3-MX
QUANTITY
44A0111-24-3-MX Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A0111-24-3-MX
Internal Part NumberEIS-44A0111-24-3-MX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information282043-013 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Cable TypeHook-Up, Dual Wall
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPolyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Diameter0.040" (1.02mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0031" (0.080mm)
Length-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Jacket ColorOrange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A0111-24-3-MX
44A0111-24-3-MX Details Description
Related parts for 44A0111-24-3-MX
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS R/A datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 58POS DL GOLD datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M8 4MM PNP NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 96MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 459 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM datasheet.pdf