TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0111-24-4-MX
44A0111-24-4-MX picture photo
Mfg. Part Number
44A0111-24-4-MX
Brief Description
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW
Datasheet Download
44A0111-24-4-MX.pdf
Availability of 44A0111-24-4-MX
QUANTITY
44A0111-24-4-MX Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A0111-24-4-MX
Internal Part NumberEIS-44A0111-24-4-MX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information282044-017 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Cable TypeHook-Up, Dual Wall
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPolyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Diameter0.040" (1.02mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0031" (0.080mm)
Length-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Jacket ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A0111-24-4-MX
44A0111-24-4-MX Details Description
Related parts for 44A0111-24-4-MX
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
IC PROCESSOR 400MHZ 160-CSPBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 1M OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II SR P.F. EON datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf