TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0121-20-6/9-MX
44A0121-20-6/9-MX picture photo
Mfg. Part Number
44A0121-20-6/9-MX
Brief Description
CABLE 2COND 20AWG BLUE/WHITE
Datasheet Download
44A0121-20-6/9-MX.pdf
Availability of 44A0121-20-6/9-MX
QUANTITY
44A0121-20-6/9-MX Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A0121-20-6/9-MX
Internal Part NumberEIS-44A0121-20-6/9-MX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information386347-000 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Standard Package1
Number of Conductors2 (1 Pair Twisted)
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand19/32
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter0.110" (2.79mm)
Shield Type-
Length-
Jacket ColorBlue, White
Ratings-
Features-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A0121-20-6/9-MX
44A0121-20-6/9-MX Details Description
Related parts for 44A0121-20-6/9-MX
CONN RP-SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 56POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Analog, PWM Dimming Backlight, Lighting 8-uMAX datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN PWR JACK 2X6.4MM SMD datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 25C S 6" WHT JACKP NI datasheet.pdf
CAP 820 UF 20% 63 V datasheet.pdf