TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0121-24-0/9-MX
44A0121-24-0/9-MX picture photo
Mfg. Part Number
44A0121-24-0/9-MX
Brief Description
CABLE 2COND 24AWG BLACK/WHITE
Datasheet Download
44A0121-24-0/9-MX.pdf
Availability of 44A0121-24-0/9-MX
QUANTITY
44A0121-24-0/9-MX Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A0121-24-0/9-MX
Internal Part NumberEIS-44A0121-24-0/9-MX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information382312-009 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Standard Package1
Number of Conductors2 (1 Pair Twisted)
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter0.080" (2.03mm)
Shield Type-
Length-
Jacket ColorBlack, White
Ratings-
Features-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A0121-24-0/9-MX
44A0121-24-0/9-MX Details Description
Related parts for 44A0121-24-0/9-MX
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 4A TO-220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR - REAR FEED datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf