3M 45.45MM-43.18MM-25-8810
45.45MM-43.18MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
45.45MM-43.18MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
45.45MM X 43.18MM 1=25/PK
Datasheet Download
45.45MM-43.18MM-25-8810.pdf
Availability of 45.45MM-43.18MM-25-8810
QUANTITY
45.45MM-43.18MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 45.45MM-43.18MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-45.45MM-43.18MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline43.18mm x 45.45mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)45.45MM-43.18MM-25-8810
Related Links45.45MM-43., 45.45MM-43.18MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
45.45MM-43.18MM-25-8810 Details Description
Related parts for 45.45MM-43.18MM-25-8810
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 80W datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 76MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123 datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 15XXNM SFP+ LC datasheet.pdf
BOARD EVAL ICL8002 DIM 13W LED datasheet.pdf
TV 21C 21#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 50 V datasheet.pdf