Preci-Dip 450-V3-222-00-006101
450-V3-222-00-006101 picture photo
Mfg. Part Number
450-V3-222-00-006101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
450-V3-222-00-006101.pdf
Availability of 450-V3-222-00-006101
QUANTITY
450-V3-222-00-006101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 450-V3-222-00-006101
Internal Part NumberEIS-450-V3-222-00-006101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series450
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)450-V3-222-00-006101
Related Links450-V3-222, 450-V3-222-00-006101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
450-V3-222-00-006101 Details Description
Related parts for 450-V3-222-00-006101
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 GP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES 200 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT N PLUG TO BNC JACK datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 840MA 198 MOHM datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 15A 400V 1PH KBPC-W datasheet.pdf